Wyniki testu konsumenckiego mleka następnego
HiPP 2 BIO COMBIOTIK®

Fot. Shutterstock

Redakcja

Kiedy zostajemy rodzicami, wiele rzeczy jest dla nas nowych. Nie mamy doświadczenia w opiece nad maluszkiem, gubimy się pośród szerokiej oferty produktów dla dzieci i w związku z tym chętnie słuchamy rad osób bardziej doświadczonych. Wiedząc o tym, jak ważne są dla was opinie innych rodziców, zorganizowaliśmy test konsumencki mleka następnego HiPP 2 BIO COMBIOTIK®.


Wybór mlek następnych jest bardzo duży. Na początku swojej rodzicielskiej drogi ciężko zorientować się, które z nich będzie najlepsze dla naszego dziecka. Poznaj opinie o mleku HiPP 2 BIO COMBIOTIK®, które przetestowali nasi użytkownicy. Do badania zaprosiliśmy czterystu młodych rodziców dzieci w wieku od 6 do 12 miesiąca życia, którzy przez dwa tygodnie podwali mleko następne HiPP swoim dzieciom.
Mleko HiPP 2 BIO COMBIOTIK® zostało bardzo dobrze ocenione przez naszych testerów. Rodzice doceniają jego skład i jakość, dobrą tolerancję, a także łatwość przygotowania. Aż 96 proc.* przyznało, że ma zaufanie do tego produktu, a 98 proc.* z nich poleciłoby go innym rodzicom.

Karmienie piersią a mleko następne

W pierwszych miesiącach życia dziecka najkorzystniejsze dla niego jest karmienie piersią. WHO zaleca karmienie mlekiem mamy przynajmniej do szóstego miesiąca życia.

Najczęściej rodzice decydują się na wprowadzenie mleka następnego, kiedy pojawiają się problemy z laktacją, mama ma mało pokarmu i dziecko nie przybiera na wadze lub mama chce po prostu przestać karmić piersią bo np. wraca do pracy.

Swoją historią podzieliła się z nami jedna z ankietowanych:

„Moje dziecko od urodzenia było karmione moim mlekiem. Niestety z powodu spadków wagi mieliśmy je dokarmiać mlekiem modyfikowanym. Teraz po 6 miesiącu nadal korzystamy z mojego mleka, ale w chwilach kryzysowych/nagłych mleko zastępcze jest wybawieniem. Dziecko zaakceptowało mleko HiPP. Obyło się bez alergii, bólów brzucha itp.”

Fot.: Shutterstock


Warto wspomnieć, że nie ma zaleceń dotyczących tego, kiedy powinno się odstawić dziecko od piersi. Pamiętajmy jednak o tym, że mleko (mamy lub modyfikowane) jest podstawą żywienia niemowląt do pierwszego roku życia, dlatego kiedy przestajemy w tym okresie życia dziecka karmić piersią, powinniśmy podawać mu mleko modyfikowane.
Zapytaliśmy nasze testerki o to, czy zgadzają się ze stwierdzeniem, że chętnie podałyby swojemu dziecku mleko następne HiPP 2 BIO COMBIOTIK® po karmieniu piersią. 97 proc.* z nich zaznaczyła odpowiedzi „zdecydowanie się zgadzam” i „raczej się zgadzam”.

Dobry skład, zbliżony do mleka mamy

Mleko modyfikowane powstaje na bazie mleka krowiego. Jego skład jest specjalnie modyfikowany, tak aby jak najbardziej był zbliżony do mleka mamy. Modyfikacja polega głównie na obniżeniu zawartości białka i zmianie jego składu aby było lepiej przyswajalne przez dziecko, zwiększeniu ilości tłuszczów nienasyconych i laktozy, dodaniu niezbędnych witamin oraz obniżeniu ilości potasu, sodu i chloru. Mleka modyfikowane zawierają również inne składniki, które naturalnie występują w mleku mamy.

Po zapoznaniu się ze składem 99 proc.* badanych stwierdziło, że mleko HiPP 2 BIO COMBIOTIK® wspiera zdrowy rozwój ich dziecka. Ponadto 97 proc.* ankietowanych zgodziło się z twierdzeniem, że ma dla nich znaczenie fakt, że mleko HiPP 2 BIO COMBIOTIK® jest w jakości ekologicznej.

Fot.: Shutterstock


Dobra tolerancja

Wprowadzenie mleka modyfikowanego do diety dziecka najlepiej skonsultować z pediatrą. On pomoże dobrać odpowiedni produkt - szczególnie jeśli nasz maluch ma skłonność do alergii lub problemów z brzuszkiem.

Mleko matki zawiera dobroczynne kultury bakterii, które wspierają wykształcenie się prawidłowej mikroflory jelitowej dziecka. Mleko HiPP 2 BIO COMBIOTIK® zawiera unikalne połączenie PRAEBIOTIK® i PROBIOTIK® naturalnie występujące w mleku mamy. 99 proc.* naszych ankietowanych uważa, że zawartość tych dwóch składników jest ważna. Ponadto 94 proc* badanych przyznała, że mleko HiPP 2 BIO COMBIOTIK® było dobrze tolerowane przez dziecko. Jedna z badanych
podzieliła się swoimi obserwacjami:

"Moja córeczka miała problemy z brzuszkiem i kolki, i jako rodzic pierwszego dziecka nie wiedziałam, co będzie dobre dla mojego dziecka. Dużo osób polecało mi inne mleka, ale moja intuicja i wiedza (dużo czytałam na temat tego mleczka) mnie nie zawiodły. Maja kiedy pije mleczko HIPP, przestała mieć problemy z brzuszkiem, z zaparciami oraz kolkami. Polecam mleczko każdej mamie, dlatego że jest przybliżone do mleka matki, ale nie tylko jest również proste w przygotowaniu, smaczne, a opakowanie jest duże. Mleczko ma bardzo dobry skład, a to również jest bardzo ważne. Teraz z córeczką przechodzimy już na mleczko numer 3, bo już za miesiąc skończy rok, więc na razie się nie rozstajemy z mleczkiem".

Wygodny i prosty w przygotowaniu produkt

Karmienie mlekiem modyfikowanym to spore ułatwienie dla rodziców. Mają możliwość karmić dziecko obydwoje, a także oddać je na dłużej pod opiekę do niani czy żłobka. 97 proc.* ankietowanych docenia komfort stosowania i to, że mleko HiPP 2 BIO COMBIOTIK® jest łatwe w przygotowaniu. Jedna z mam napisała:

"Mleko bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie, nawet w temperaturze około 35 stopni. Dodatkowo jest smaczne i moje dziecko je bardzo lubi".* w teście wzięło udział 389 rodziców dzieci w wieku między 6. a 12. miesiącem życia. Test przeprowadzono między 20.05.2021 a 20.06.2021 r.

Wróć do strony głównej